Nauczyciele krija jogi


Marshall Govindan Satchidananda

Marshall Govindan („Satchidananda”) od 1969 roku intensywnie praktykuje krija jogę Babadżiego.

Przez pięć lat studiował i praktykował krija jogę w Indiach u boku jogina S.A.A. Ramaiaha. Przez 18 lat pomagał mu także w stworzeniu 23 ośrodków jogi na całym świecie. W tym okresie ćwiczył krija jogę średnio przez osiem godzin dziennie, w wyniku czego osiągnął samorealizację. W Indiach studiował język tamilski i dzieła tamilskich siddhów-joginów. W 1980 r. pomagał w zebraniu i publikacji pism zebranych siddhy Boganathara.

W 1986 roku zarządzał budową szpitala rehabilitacyjnego specjalizującego się w fizykoterapii i terapii jogą w Tamilnadu, w Indiach. W 1988 r. Babadżi Nagaradż, założyciel krija jogi, poprosił go, aby zaczął nauczać. Wcześniej musiał jednak spełnić rygorystyczne wymagania jako warunek, aby mógł wprowadzać innych do 144 krii przekazanych mu przez Ramaiaha pięć lat wcześniej.

W 1991 roku napisał bestsellerową książkę „Babadżi i tradycja krija jogi 18 siddhów” (ang. „Babaji and the 18 Siddha Kriya Yoga Tradition”), która od tego czasu ukazała się w 16 językach. W 1992 założył aśram krija jogi Babadżiego w Saint-Étienne-de-Bolton w Quebecu. Przez cały rok odbywają się w nim zajęcia, seminaria i odosobnienia. Od 1989 r. osobiście wprowadził ponad 12.000 osób w tajniki krija jogi Babadżiego, organizując serie intensywnych sesji inicjacyjnych i odosobnień w ponad 20 krajach. W 1995 roku, po 25 latach pracy jako ekonomista i audytor systemów, przeszedł na emeryturę i poświęcił się całkowicie nauczaniu i pisaniu na temat jogi. W 1997 założył świecki zakon nauczycieli krija jogi – Zakon Aczarjów Krija Jogi Babadżiego – organizację non-profit nastawioną na edukację i zrzeszającą obecnie 31 członków. Zakon działa w USA, Kanadzie, Indiach i Sri Lance.

Jest autorem książki i DVD „Kriya Hatha Yoga: 18 pozycji” (ang. „Kriya Hatha Yoga: 18 Postures”) oraz książek „Mądrość Jezusa a siddhowie-jogini” (ang. „The wisdom of Jesus and the Yoga Siddhas”) oraz „Krija joga: refleksje wzdłuż ścieżki” (ang. „Kriya Yoga: Insights Along the Path”). Jego książka „Sutry krija jogi Patańdźaliego i siddhowie” (ang. „Kriya Yoga Sutras of Patanjali and the Siddhas”), która jako pierwsza wykazała bliskie związki klasycznej jogi z siddhami, spotkała się z dużym uznaniem krytyków. Zobacz również: https://en.wikipedia.org/wiki/Marshall_Govindan (artykuł w jęz. angielskim).

W październiku 1999 roku otrzymał darśan od Babadżiego Nagaradży niedaleko jego aśramu w Badrinath, w Himalajach. Od 2008 trwa tam budowa aśramu nadzorowana przez Govindana.

Od 2000 roku kieruje grupą uczonych prowadzących szeroko zakrojony projekt badawczy, który obejmuje swym zasięgiem całą literaturę związaną z jogą i tamilskimi siddhami. Do tej pory udało im się wydać sześć publikacji.

Jest absolwentem Szkoły Służby Zagranicznej Uniwersytetu Georgetown oraz Uniwersytetu Jerzego Waszyngtona w Waszyngtonie. Jest żonaty z Durgą Ahlund.

W 2014 r. stowarzyszenie International Yoga Federation/Yoga Alliance International, najstarsze i największe międzynarodowe zrzeszenie nauczycieli jogi, przyznało mu Nagrodę Patańdźaliego za wybitną służbę na rzecz jogi. Prezes stowarzyszenia Swami Maitreyananda powiedział w laudacji:

Marshall Govindan Satchidananda jest nie tylko słynnym na całym świecie mistrzem krija jogi, wykonał również niesamowitą pracę na jej rzecz, którą mogę porównać jedynie do tej wykonanej przez Paramahansę Joganandę. Govindan Satchidananda jest duchem Babadżiego”.

SWAMI MAITREYANANDA prezes WORLD YOGA COUNCIL należącej do INTERNATIONAL YOGA FEDERATION (5 listopada 2012 r.)


Jan Durga Ahlund

Jan Durga Ahlund praktykuje i studiuje jogę od 1967 roku. Dzieli się swoim doświadczeniem w tej dziedzinie jako autorka książek, nauczyciel hatha jogi, jogi kundalini i krija jogi oraz jako terapeutka Phoenix Rising Yoga, która jest szkołą wykorzystującą jogę do odblokowywania emocji. Prowadzi na całym świecie seminaria inicjacyjne krija jogi. Wspólnie z mężem, Marshallem Govindanem, stworzyła, odegrała i wyprodukowała film video na temat krija hatha jogi Babadżiego oraz samorealizacji poprzez działanie i świadomość. Wspólnie napisali również kilka książek na temat duchowej jogi. Zaprojektowała Kurs Łaski – dwuletni kurs korespondencyjny poświęcony jodze i samodzielnym studiom. Stworzyła i prowadzi na całym świecie kurs dla nauczycieli hatha jogi obejmujący 200 godzin szkoleń. Prowadzi zajęcia w Indiach, Kanadzie, Niemczech, Estonii, Brazylii i Hiszpanii. Ostatnio napisała „Pogłębiając swoją praktykę” (ang. „Deepening your Practice”) oraz „Narzędzia jogi: jak kształtować swoją przyszłość każdego dnia” (ang. „The Yoga Toolbox: An everyday guide for shaping your future”). Wspólnie z mężem Marshallem Govindanem dwa razy do roku zabiera uczniów na pielgrzymkę do Indii.


Arjuna

Arjuna Naprawdę nie wiem, co o sobie napisać. Moja przeszłość jest bez znaczenia, a o tym kim jestem nie stanowi to, co zrobiłem lub robię. Jestem aktorem w perfekcyjnie wyreżyserowanej sztuce. Nie wiem, jaka rola jest dla mnie przeznaczona jutro, ale nie ma to tak naprawdę znaczenia. Jestem jak knot w świecy. Całkowite poddanie się Panu pomaga dostarczyć płomieniu wosk, by w ten sposób zamienił się w światło. To właśnie czuję tu i teraz.

Nie jestem więc świecą ani płomieniem, nie jestem też światłem, a jedynie narzędziem w rękach Boskiej istoty, która w ten sposób pozwala się doświadczyć. Jakie doświadczenia w moim faktycznym życiu są ważniejsze? Nie wiem tego. Zapewne doświadczenia są ważne tylko jeśli spogląda się na nie w kontekście przeszłego i przyszłego życia, ale nie istnieje ani przeszłość, ani przyszłość. Istnieje tylko przestrzeń i to w niej desperacko poszukujemy prawdy, jednak nie tej ograniczonej prawdy zmysłowej, tylko prawdy pozbawionej słów, stanowiącej tylko i wyłącznie głębokie i całkowite doświadczenie błogości. Można powiedzieć, że jestem zwyczajnym człowiekiem urodzonym i mieszkającym we Włoszech, gdzie mam stresującą pracę w banku inwestycyjnym. Kocham jazdę konną, znam się na programowaniu neurolingwistycznym (NLP) i hipnozie, codziennie doświadczam tych samych emocjami co wszyscy. Czuję frustrację, smutek, szczęście, seksualność, i tak dalej.

Potrafię się śmiać i płakać, złościć i przebaczać. Nigdy jednak nie jestem żadnym z tych uczuć, potrafię ich po prostu doświadczać i cieszyć się ich zmiennością tak, jakbym nurkował w morzu i bawił się na falach. To mogę powiedzieć.

Om Krija Babadżi Nama Aum.


Nityananda

Nityananda (Nacho Albalat) pochodzi z Walencji położonej na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. W 1997 roku przeszedł inicjację do krija jogi Babadżiego, w 1998 i 1999 poznał zaawansowane krije i od tego czasu sumiennie je praktykuje. Poprzez organizowanie seminariów i tłumaczenie publikacji aktywnie przyczynił się do popularyzowania krija jogi Babadżiego w całej Hiszpanii. Ma dyplom licencjata z zakresu nauk informacyjnych i jest autorem książek „Joga Jezusa” (ang. „The Yoga of Jesus”, „Odzyskiwanie jestestwa” (ang. „Recovering the Being”) (obie publikacje dostępne w języku angielskim), „Nauki Aurobindo Ghosza i Matki” oraz „Nauki Matki”. Przetłumaczył na hiszpański między innymi „Jogę 18 Siddhów”, „Krija Jogasutry Patańdźaliego" oraz „Głos Babadżiego” (ang. „The Yoga of the 18 Siddhas”, „Kriya Yoga Sutras of Patanjali” oraz „The Voice of Babaji”). Jego strona internetowa zawiera wiele tekstów na temat krija jogi i duchowości. Jest żonaty i ma córkę.

Jego największą ambicją jako Aczarji jest „jak najlepsze przekazywanie nauk i technik krija jogi Babadżiego”. Dzięki nim każda osoba może zrealizować swój potencjał i poprawić nie tylko swoje własne życie, ale również życie ludzi dookoła.

Więcej informacji znajdziesz na www.kriyayogadebabaji.net


Nagalakshimi (Sharana Devi)

Nagalakshimi (Sharanadevi) pochodząca z São Paulo, w Brazylii, została Aczarją w 2003 roku.

Urodzona w 1961 roku opowiada, jak w 1993 po raz pierwszy spotkała Babadżiego we śnie. Nie wiedziała wtedy nic ani o jodze, ani o Babadżim. Powiedział wtedy, że jest jej guru. Po tym wydarzeniu zaczęła poszukiwać informacji na temat Babadżiego i natrafiła na „Autobiografię jogina” autorstwa Joganandy. Przez pięć lat studiowała nauki Joganandy udostępnione przez stowarzyszenie SRF, a następnie poznała M. Govindana Satchidanandę, który od 1998 do 2000 roku w Brazyli i Kanadzie wprowadził ją w 144 krije krija jogi Babadżiego. Od tamtej pory ćwiczy je w sposób sumienny i gorliwy. Spełniła również wymagania zawarte w programie kursu nauczycieli krija hatha joga i od 2001 roku prowadzi kilka zajęć tygodniowo.

Sharana Devi od 1993 roku zajmuje się terapią ciała i umysłu. W 1996 otrzymała od Stanislava Grofa certyfikat w zakresie oddychania holotropowego i używa tej techniki, aby pomóc osobom przechodzącym kryzysy duchowe i zmagającym się z problemami emocjonalnymi.

Jest mężatką i ma troje dzieci. Jak mówi: „praktyka krija jogi Babadżiego kompletnie zmieniła moje życie i życie ludzi wokół mnie”.

Tutaj znajdziesz artykuł przedstawiający profil Sharanadevi.


Saraswati Karuna Devi

Saraswati Karuna Devi z São Paulo, w Brazylii. Urodziła się w 1948 roku w Egipcie, w brytyjskiej rodzinie, jednak w wieku 12 lat przeniosła się z rodzicami do Brazylii. Jako nastolatka zaczęła poszukiwać Boga i praktykować jogę. Podczas swej pierwszej podróży do Indii w 1981 r. odczuła obecność Babadżiego i  jego wpływ na swoje życie.

W 1996 roku w Kanadzie przeszła inicjację do krija jogi Babadżiego pod okiem M. Govindana Satchidanandy. W 1997 i 1998 osiągnęła drugi i trzeci stopień inicjacji. Od tamtego czasu ciągle praktykuje, a od 2001, kiedy to spełniła wymagania kursu dla nauczycieli krija hatha jogi, dzieli się swoją praktyką z uczniami. Każdego tygodnia prowadzi kilka lekcji krija hatha jogi.

Po zdobyciu wykształcenia z zakresu psychologii jungowskiej w latach siedemdziesiątych, została uczennicą Stanislava Grofa. Od tamtej pory intensywnie pracuje jako psycholog transpersonalny, prowadząc własny gabinet. Stosuje oddychanie holotropowe Grofa i inne związane z nim techniki. Posiada wiedzę na temat wielu tradycji i praktyk duchowych.


Satyananda

M.D. Satyananda, jogin i Aczarja, od 2005 roku członek Zakonu Aczarjów Krija Jogi Babadżiego. Prowadzi na całym świecie, a głównie w Europie, Indiach i na Wschodzie, seminaria pierwszej, drugiej i trzeciej inicjacji do krija jogi Babadżiego. Jako certyfikowany psycholog i psychoterapeuta pracował w szpitalach i firmach prywatnych. Już od dzieciństwa interesował się naukami duchowymi z całego świata. Przez ponad dziesięć lat studiował wedantę i jogę w Indiach i na Zachodzie. Pracując z uczniami poświęcił całe dziesięciolecie intensywnym studiom i praktyce krija jogi Babadżiego oraz karma jogi. Od kilkunastu lat oferuje kursy krija jogi Babadżiego, psychologii jogi i metafizyki. Poza tym zajmuje się doradztwem indywidualnym i regularnie organizuje pielgrzymki do świętych miejsc i mistrzów duchowych w Indiach. „Satyananda jest bardzo mądrym i utalentowanym nauczycielem, z powodzeniem odwołuje się do potężnych praktyk, które dzięki niemu stają się dostępne i osiągalne dla osób całkowicie początkujących, ale nie tracą przy tym na swej sile. Skutecznie i z precyzją łączy ducha różnorodnych szkół jogi w spójną całość”.

Tutaj znajdziesz artykuł przedstawiający profil Satyanandy.

Opinie i refleksje uczniów – szczegóły tutaj.


Premananda

Premananda (Joseba Imanol Idoyaga) z Bilbao, w Hiszpanii, urodził się i wychował w głęboko religijnej, chrześcijańskiej rodzinie. Został wychowany w duchu takich wartości jak miłość i przebaczenie. Jako młody mężczyzna wykonywał ćwiczenia duchowe zalecane przez św. Ignacego Loyolę. Planował wstąpić do zakonu, jednak później ożenił się i obecnie ma dwoje dzieci.

Skończył studia z psychopedagogiki (nauki o związkach między edukacją i wychowaniem a psychologią) i inżynierii komputerowej. Przez dziesięć lat pracował jako analityk komputerowy, a następnie jako nauczyciel w szkołach publicznych. Od niedawna zajmuje się szkoleniem nauczycieli i prowadzi wykłady w zakresie edukacji.

Przeszedł inicjację do buddyzmu tybetańskiego i udał się na pielgrzymkę w Himalaje, po czym w 2000 roku rozpoczął proces inicjacji i szkoleń z krija jogi Babadżiego. Odkąd ukończył w 2003 roku kurs dla nauczycieli krija hatha jogi zorganizował wiele zajęć, seminariów oraz satsangów w Kraju Basków.

Jego główną motywacją w życiu jest idea służby, którą obecnie spełnia poprzez krija jogę Babadżiego. Krija joga była dla niego wielkim wsparciem w trudnych momentach i w końcu pozwoliła nawet odrzucić pojęcie „trudny” w odniesieniu do nich.


Valmiki

Valmiki (Mikel Agirreazkuenaga) od długiego czasu zajmuje się językami. Jest obecnie profesorem lingwistyki na Uniwersytecie Kraju Basków w Hiszpanii. Od 1998 roku pracuje dla fundacji „Życie i języki”, powstałej z inspiracji pracą dr. M. M. Sancheza Carriona, która działa na rzecz ochrony języków i kultur. W 2000 roku rozpoczął praktykę krija jogi Babadżiego, którą rozumie jako „język przemiany i służby”. Brał udział w wielu seminariach krija jogi Babadżiego i w pielgrzymce do Indii.

Odkąd kilka lat temu ukończył kurs dla nauczycieli krija hatha jogi Babadżiego, dzieli się swoją wiedzą i miłością do tego odłamu jogi w Kraju Basków, w Hiszpanii. Jest żonaty i ma córkę.



Mirabai

Mirabai (Lourdes Planas Calvo) Zaczęła praktykować jogę w 2002 roku, a następnie przeszła inicjację do krija jogi Babadżiego. Był to dla niej ważny punkt zwrotny. Od tamtej pory uczestniczyła w kilku inicjacjach drugiego i trzeciego stopnia oraz została certyfikowanym nauczycielem krija hatha jogi Babadżiego. Uczestniczyła w trzech pielgrzymkach krija jogi do Indii – dwóch na południu i jednej w Himalajach. W latach siedemdziesiątych uzyskała dyplom magisterski z pielęgniarstwa. Od 1984 roku pracuje również jako fizjoterapeutka, a w 2003 skończyła studia z antropologii społecznej i kulturalnej. Obecnie studiuje na kierunku naturopatia. Pracowała jako pielęgniarka w szpitalach i na oddziałach ambulatoryjnych. W latach 1977-1981 pracowała w placówkach medycznych dla dzieci poniżej piątego roku życia w Sierra Leone, w Afryce Zachodniej. Zawodowo wprowadzała jogiczne techniki radzenia sobie ze stresem do leczenia osób cierpiących z powodu lęku, depresji i innych problemów psychosomatycznych. Jest mężatką i ma troje dzieci.

Więcej informacji na temat Mirabai znajdziesz tutaj.


Savitri

Savitri (Maria Rosa Blasco) przeszła inicjację w 2001 roku i od tamtej pory z entuzjazmem stosuje techniki krija jogi Babadżiego. Kilkakrotnie uczestniczyła też w seminariach drugiego i trzeciego stopnia, brała udział w kursie dla nauczycieli hatha jogi i w pielgrzymkach do Indii. Studiowała medycynę i pracuje jako lekarz rodzinny w publicznej przychodni. W swojej pracy korzysta z homeopatii. Prowadzi szkolenia ze sposobów radzenia sobie ze stresem i publikuje artykuły na temat zdrowia i samopomocy w czasopismach krajowych. Jako Aczarja uważa, że praktyka krija jogi Babadżiego może poprawić jakość życia wielu osób. Możliwość dzielenia się swoją wiedzą z innymi uważa za przywilej i wielki honor. Mieszka i pracuje w Gironie, niedaleko Alicante, 100 km na południe od Barcelony.

Więcej informacji na temat Savitri znajdziesz tutaj.


Nagaraj

Nagaraj (Otsuki Norihiko) urodził się i wychował w Sendai, w północno-wschodniej Japonii. W 2000 roku przeszedł inicjację do krija jogi Babadżiego, a w 2001 i 2002 poznał zaawansowane krije. W 2003 ukończył kurs dla nauczycieli krija hatha jogi w Quebecu i przez kilka lat uczył tego odłamu jogi w Japonii. W 2008 powrócił do aśramu w Quebecu, gdzie przez sześć miesięcy, przez 8 do 12 godzin dziennie, praktykował tapas i przetłumaczył Kurs Łaski na język japoński.

Od dzieciństwa Nagaraj zastanawiał się, dlaczego ludzie żyją na ziemi i co takiego mają na niej uczynić. Uważa, że krija joga Babadżiego odpowiedziała na jego pytania i wierzy, że każdy powinien wziąć udział w seminarium inicjacyjnym, ponieważ krija joga prowadzi do prawdziwszego i pełniejszego życia. Nagaraj jest wspaniałym nauczycielem i bardzo się cieszymy, że będzie uczył krija jogi Babadżiego w Japonii.

Nagaraj skończył studia magisterskie z psychologii społecznej na uniwersytecie w Tokio i przez wiele lat był nauczycielem. Pracował w szkole prywatnej jako doradca dzieci z trudnościami fizycznymi, psychicznymi lub emocjonalnymi, wspierając również ich rodziców.


Siddhananda Sita

Siddhananda (Sita) Urodziłam się w Brazylii w rodzinie duchowych poszukiwaczy. Dorastałam w duchu jogi, mistycznego chrześcijaństwa i jakże cennej filozofii Tybetu.

Odkrywając świat i ludzką naturę oraz studiując święte księgi w czasie długich podróży morskich, pielgrzymek i odosobnień, nauczyłam się zauważać uniwersalną obecność esencji, która ożywia i jednoczy nas wszystkich.

W swoim życiu byłam nauczycielką i tłumaczką, budowałam i organizowałam kilka różnych przedsięwzięć. Wychowałam pięcioro dzieci starając się dawać im przykład i miłość.

Od czasu decydującego dla mnie spotkania z krija jogą Babadżiego uczestniczyłam w kilku pielgrzymkach do Indii i skończyłam kurs dla nauczycieli. Od tamtej pory nauczam krija hatha jogi. Oferuję również terapię uzupełniającą opartą na dźwięku i programowaniu DNA.


Turyananda

Turyananda (Thierry Morfin)

Obecnie mieszka w Grenoble – stolicy Alp i ważnym ośrodku francuskiego życia naukowego. Jest ojcem trzech dorosłych córek.

Turyananda odkrył hatha jogę w 1992 roku dzięki francuskiemu nauczycielowi, którego nauki pochodzące z meksykańskiej tradycji solarnej oświeciły jego umysł. W 1998 otrzymał inicjację do krija jogi od M.G. Satchidanandy na wyspie Reunion. W 1999 przeszedł duchowe odosobnienie a następnie w 2000 roku udał się na pielgrzymkę do Tamilnadu, w Indiach.

Podczas tej podróży Turyananda, dając się ponieść żarliwości indyjskiej kultury, odkrył na czym polega poddanie się w najgłębszych zakamarkach swego jestestwa. W wieku 36 lat odkrył swoją drogę. W 2006 roku po wielu miesiącach intensywnej praktyki został Aczarją.

Babadżi, pozwalając płynąć swojemu przesłaniu, pomaga mu podążać tą drogą. Turyananda ma wrażenie, że jego myśli budzą się i promieniują na zewnątrz. W pewnym sensie pozwala mu to odkrywać Babadżiego na nowo przez ciągłe interpretowanie jego słów, co umożliwia odkrycie jego tajemnicy przed innymi. Turyananda jest zaskoczony wpływem, jakie wywierają jego słowa na innych i pragnie wierzyć, że jest to zasługa tylko i wyłącznie łaskawości Babadżiego i siddhów.

Ich przesłanie jest koniecznością w świecie coraz bardziej pogubionej i rozproszonej ludzkości. Z pomocą mądrych pasterzy, jeśli nie przemytników, ludzie muszą odnaleźć drogę do domu – do tego co naprawdę jest i do tego, czym naprawdę są.


Ganga Devi

Ganga Devi posiada wykształcenie nauczycielskie zdobyte na Węgrzech. Swoją duchową podróż rozpoczęła w 1990 roku, kiedy przeprowadziła się do Kanady. Od 1995 intensywnie uprawia jogę, a od 1998 r. zdobyła ponad 9.000 godzin doświadczenia nauczycielskiego. W listopadzie 2005 otworzyła studio jogi, YogaRoom, w Downtown Barrie, w Kanadzie, którym kierowała do grudnia 2016 roku. Od 2008 Ganga Devi pracuje z ofiarami wypadków drogowych we współpracy z kancelariami prawnymi i firmami ubezpieczeniowymi. W 2016 r. została zaproszona do poprowadzenia kursu z zakresu podstawowej anatomii i ustawienia ciała oraz udzielenia praktycznej pomocy uczestnikom kursu nauczycielskiego krija hatha jogi w aśramie w Montrealu. Codzienna praktyka oraz główne metody nauczania Gangi łączą w sobie starożytną indyjską tradycję krija jogi oraz zachodni styl metody Vandy Scaravelli. Wielki wpływ wywarli na nią jej właśni nauczyciele: Durga Ahlund, M. G. Satchidananda, Esther Myers, Diane Long oraz Sat Dharam Kaur.

Kwalifikacje:  

  • Certyfikat nauczyciela jogi według tradycji krija hatha jogi Babadżiego uzyskany w Eastman, w Quebecu, 2002;
  • Certyfikat nauczyciela jogi według metody Esther Myers przyznany przez Studio Jogi Esther Myers, Toronto, 2004;
  • Szkolenie nauczycieli jogi dla kobiet przed porodem i po nim, certyfikat w stopniu 1. przyznany przez Studio Jogi Esther Myers, Toronto, 2004;
  • Certyfikowany nauczyciel jogi kundalini w tradycji Yogiego Bhajana, tytuł przyznany przez fundację 3HO, 2007;
  • Członkini Zakonu Aczarjów Krija Jogi Babadżiego od grudnia 2009;
  • Intensywne kursy jogi z Diane Long, 2006 – 2011 oraz z Dharma Mittrą, 2004;
  • Certyfikat w zakresie podstawowej jogi śmiechu (Hasyayoga).

Celem Gangi Devi jest dalsza pomoc bliźnim w prowadzeniu szczęśliwszego i zdrowszego życia poprzez przenoszenie własnej praktyki jogi z maty lub poduszek do codziennych sytuacji. Niech kochająca łaska Babadżiego kieruje nami na ścieżce prowadzącej do samorealizacji.


Amman

Amman po raz pierwszy usłyszał o Babadżim jako nastolatek a w 1970 r. otrzymał inicjację do krija jogi od Yogacharyi J. Olivera Blacka, świeckiego pastora stowarzyszenia SRF i bezpośredniego ucznia Paramahansy Joganandy. Amman pracował w północnej i zachodniej Kanadzie jako wychowawca młodzieży, leśniczy oraz urzędnik ds. ochrony środowiska. Obecnie zajmuje się systemami informacji geograficznej w Ministerstwie Środowiska w prowincji Saskatchewan. W połowie lat osiemdziesiątych mieszkał z Yogacharyą Blackiem w jego ośrodku odosobnienia w północnym Michigan. W 2006 roku Amman odkrył Babadżiego na nowo i od tamtej pory poprzez jego krija jogę zyskał lepszy wgląd w jogę w ogóle. Amman uczył hatha jogi w ośrodku w północnym Michigan oraz w więzieniu w Saskatchewan. Nadal uczy z domu.




Shivadas

Shivadas, pochodzi z Dijon we Francji, ale mieszka na Martynice – wyspie na Morzu Karaibskim. Już jako nastolatka Shivadasa bardzo mocno pociągała duchowość. Wtedy też odkrył jogę. Podróżował po Indiach i Europie, aby trenować różne dyscypliny, w tym jogę metodą Sivanandy (zaawansowany kurs dla nauczycieli w Triwandrum, w Indiach), reiki czy magnetyzm humanistyczny. Obecnie prowadzi terapię energetyczną dłońmi (metodą Poyeta). Otrzymał inicjację od M. G. Satchidanandy w swoim rodzinnym mieście we Francji, w 2004 roku. Uznał Babadżiego za swojego mistrza, prowadzącego go z miłością ku boskości. Wstąpienie do zakonu oznacza dla niego możliwość pokornego przekazywania dalej największego skarbu ludzkości. Od 2007 roku wspólnie z żoną Swarupu prowadzi na Martynice szkołę jogi i tańca Bharatanatjam „Apsara”. Skontaktuj się z Shivadasem tutaj.


Jnanashakti

Jnanashakti (Josée Sylvestre) d najmłodszych lat fascynowała nie złożoność istoty ludzkiej, tajemnice życia i pytanie, co znajduje się poza tym widzialnym światem. Jako ż e zawsze byłam trochę zbyt przenikliwa, wrażliwa i spostrzegawcza, widziałam i boleśnie odczuwałam błędy l udzkości. Kiedy z wielkim zainteresowaniem przeczytałam kolekcję książek ze szkolnej biblioteki na temat ż ywotów świętych, przepełniła mnie ogromna radość. Od tamtej pory zdobycie mądrości stało się ostatecznym celem m ojego życia. Miałam wtedy tylko siedem lat. Wyznaczyłam sobie termin, który wtedy wydawał się rozsądny, że do rzydziestego roku życia osiągnę ten cel. Jakże źle oceniłam trudności leżące na drodze do spełnienia takich aspiracji.

Ukończyłam studia licencjackie z psychologii komunikacji, a następnie zdobywałam kolejne kwalifikacje, aby posiąść skuteczne narzędzia pomocy i doradzania innym na gruncie zawodowym, osobistym i duchowym oraz na poziomie organizacji. Byłam zaangażowana w wiele przedsięwzięć zarówno w Quebecu, jak i poza jego granicami. Uczyłam managerów zarządzania, komunikacji, a nawet medytacji. W 2006 roku nawiązałam kontakt z Babadżim Nagaradżem i poznałam potężne techniki jego krija jogi, co przyjęłam jako błogosławieństwo. Od tamtej pory moje starania, aby „Być” z wami i wspólnie wzrastać ku samorealizacji tylko zyskały na żarliwości.


Vidhyananda

Vidhyananda (Sherry Ryan) jest licencjonowaną masażystką i zarejestrowanym nauczycielem jogi. Założyła szkołę jogi i ośrodek medycyny alternatywnej „Providence Healing Arts” w Providence, w USA. Od 40 lat uprawia hatha jogę oraz jogę kundalini i jest certyfikowanym nauczycielem (ukończyła obejmujący 500 godzin kurs). Na całym świecie prowadzi zajęcia na odosobnieniach i szkoleniach dla nauczycieli. Od ponad 25 lat studiuje Ayurwedę, makrobiotykę oraz teorię pięciu przemian.






Brahmananda

Brahmananda przeszedł inicjację do krija jogi Babadżiego w 2001 roku w Wiedniu, a w 2013 wstąpił do Zakonu Aczarjów. Babadżi łaskawie pokierował życiem Brahmanandy tak, aby podążało za czerwoną nicią przeznaczenia, odpowiadając na zew dharmy.  W tym samym czasie jego praktyka jogi rozwijała się – został nauczycielem hatha jogi, uczestniczył w kilku pielgrzymkach do Indii i zdobył wykształcenie niezbędne do bycia Aczarją. Więzy łączące go z pracą, karierą, przeszłością i innymi przeszkodami karmicznymi rozluźniły się. Wcześniej pracował jako przedsiębiorca i dyplomowany inżynier technologii obuwniczej, z czasem jednak ograniczył swój czas pracy do minimum, aby móc poświęcić się zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym naukom Babadżiego i jogi. Brahmananda mieszka w Attersee, w Górnej Austrii, gdzie regularnie organizuje zajęcia krija hatha jogi, warsztaty i satsangi. Jako członek Zakonu Aczarjów prowadzi seminaria inicjacyjne w krajach niemieckojęzycznych.




Maitreya

Maitreya (Michel Zonatto)

Michel od dzieciństwa odczuwał głębokie pragnienie poznania Boga / prawdy. Po raz pierwszy zetknął się z jogą i mistycyzmem dzięki swojej matce, w wieku ośmiu lat. Pierwsze szkolenie z zakresu jogi klasycznej przeszedł w wieku 18 lat a dwa lata później prowadził już regularnie zajęcia. Równolegle kontynuował studia nad jogą i innymi ścieżkami prowadzącymi do samorealizacji oraz nad medycyna naturalną, taką jak Ajurweda. Przeszedł inicjację do różnorodnych metod reiki, medytacji i terapii wibracyjnych. Odbył również inicjację do buddyzmu wadżrajany i uzyskał osobiste wskazówki na temat tego kierunku. Jednak dopiero kiedy usłyszał o Babadżim i jego krija jodze, poczuł, że odkrył swojego prawdziwego guru i swoją drogę. Wiedział, że musi znaleźć odpowiednią linię mistrzów oraz nauczyciela, który przeszedł samorealizację, aby mógł pokierować nim i jego sadhaną. W 2009 roku, w Brazylii, otrzymał pierwszą inicjację od Aczarji Sharanadevi i tego samego roku poznał swojego nauczyciela M. G. Satchidanandę. W 2010 otrzymał od niego inicjację do zaawansowanych krii. Zaczął dostrzegać, że jego ofiarna praktyka przekłada się na codzienne działania pełne miłości i świadomości. W ten sposób praktyki krija jogi dały mu poczucie głębokiego spokoju wewnętrznego i sprawiły, że poczuł się, jakby odnalazł swój prawdziwy dom. W 2012 roku zaproponowano mu rozpoczęcie przygotowań do zostania Aczarją. Po dwóch latach intensywnych ćwiczeń, w listopadzie 2014 roku, został oficjalnie członkiem Zakonu Aczarjów Krija Jogi Babadżiego.

Maitreya prowadzi zajęcia krija hatha jogi na uniwersytecie oraz w ośrodkach terapeutycznych. Oferuje również prywatne sesje poświęcone medycynie naturalnej, które mają pogłębić wiedzę początkujących studentów naturopatii stosowanej. Prowadzi seminaria inicjacyjne, satsangi, kirtany, wykłady oraz warsztaty. Wykonuje również mandale.

Odczuwa nieskończoną wdzięczność wobec tradycji krija jogi i żywej obecności Babadżiego w swoim życiu, ponieważ to one go prowadzą i wskazują drogę do służby i spełnienia boskiego powołania. Jest mężem Lakshmi – Luany Marcanzoni Alves – i mieszka w Palhoça, w brazylijskim stanie Santa Catarina.


Kriyanandamayi

Kriyanandamayi, od 2015 roku jest członkiem Zakonu Aczarjów Krija Jogi Babadżiego. Oferuje seminaria inicjacyjne w Indiach, Sri Lance i Malezji prowadzone w języku angielskim lub tamilskim. W rodzinnej Sri Lance prowadzi nasze dwa aśramy jako sekretarz Funduszu Powierniczego Zakonu Aczarjów Krija Jogi Babadżiego. Ponadto organizuje seminaria inicjacyjne oraz pielgrzymki do Kataragamy i innych świętych miejsc, prowadzi zajęcia hatha jogi oraz kursy zarządzania stresem przeznaczone dla uczniów i firm. Poza tym leczy za pomocą akupunktury i prowadzi święte ceremonie w naszych aśramach. W świat duchowości wprowadzili ją w bardzo młodym wieku jej rodzice. Niedługo potem zapoznała się z różnymi tradycjami duchowymi a w 2001 roku zaczęła uprawiać hatha jogę. Uczy jej regularnie od 2002 roku. Od czasu inicjacji do krija jogi Babadżiego w 2006 poświęciła się w pełni intensywnej sadhanie według tradycji krija jogi oraz służbie lokalnej wspólnocie mnichów i rodzinie.




Annapurna Ma

Annapurna Ma, (Marcia Micheli z São Paulo w Brazylii)

Po raz pierwszy zdałam sobie sprawę z obecności Babadżiego w moim życiu we śnie, w 1995 roku. Sen był jednocześnie piękny i wyrazisty, a ja zobaczyłam w nim moje mocne i słabe strony. W tamtym czasie przechodziłam przez okresy oczyszczenia i uwalniania się z silnych więzów. Trzy lata później w Brazylii otrzymałam pierwszą i drugą inicjację od Satchidanandy. Techniki krija wydawały mi się znajome – czułam się, jakbym była z powrotem w domu. Pod koniec sesji pierwszej  inicjacji Satchidananda zapytał, czy nie chciałabym poprowadzić zajęć z zakresu 18 asan krija hatha jogi. Od tamtej pory prowadzę lekcje, czerpiąc z nich nieprzerwaną radość.

Krija joga Babadżiego dała mi dostęp do mojej najgłębszej natury a energia Babadżiego wspierała mnie przez te wszystkie lata, które poświęciłam pracy nauczyciela i opiece nad trzema istotami, które miałam zaszczyt nosić w łonie i których wzrastanie dane mi było obserwować.

W 2010 roku otrzymałam od Satchidanandy trzecią inicjację a dwa lata później wzięłam udział w kursie dla nauczycieli krija hatha jogi prowadzonym w Kanadzie przez Durgę i Satchidanandę. Ten ostatni zaskoczył mnie w 2014 podczas grupowej pielgrzymki do Indii propozycją przystąpienia do Zakonu Aczarjów. Strumień miłości Babadżiego obecny w każdej sferze mojego życia sprawił, że przyjęłam to zaproszenie.

Wydaje się, że Babadżi miał wpływ na wszystkie ważne wybory, których dokonałam w życiu. Wiem, że wstąpienie do Zakonu Aczarjów jest kolejnym doniosłym początkiem. Podejmuję nową podróż stojąc naprzeciw ogromu życia uzbrojona w dziecięcą radość.

Jestem głęboko wdzięczna moim nauczycielom – Satchidandzie i Durdze – za ich pełne miłości wskazówki i za bycie źródłem ciągłej inspiracji. Dziękuję również rodzinie i przyjaciołom, którzy zawsze mnie motywowali.

Modlę się z nadzieją, że będę mogła przeżyć życie jako wyraz służby Babadżiemu i krija jodze Babadżiego.

Dźai Babadżi!


Gurudasan

Gurudasan

Urodził się w Salem, w indyjskim stanie Tamilnadu, jako Gowri Varadhan. Jego ojciec nosił nazwisko Radhakrishnan, a matka – Kalavathi. Gowri uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii i technologii informatycznych i obecnie pracuje jako analityk ds. śledczej analizy danych. Swoje studia nad duchowością rozpoczął w wieku kilkunastu lat, kiedy to zaznajomiono go z pismami Swamiego Wiwekanandy. Szczególnie zaintrygowały go nauki Ramany Maharisziego i Seszadriego Swamigala z Tiruvannamalai. Gowri, wywodzący się z kultury tamilskiej, bardzo docenia różnorakie tradycje duchowe tamilskich siddhów, a szczególnie zawarty w nich potencjał do osiągnięcia urzeczywistnienia Boga. Gowri przeszedł również inicjację do sadhany Śri Widja. Interpretując adwajtę według słów Ramany, był w stanie zrozumieć i docenić inne szkoły filozoficzne, takie jak dwajta i wiśisztadwajta. W jego mniemaniu są to inne sposoby patrzenia na tę samą prawdę.

Na początku lat dwutysięcznych Gowri natrafił na „Autobiografię jogina” Paramahansy Joganandy, dzięki której poznał Mahawatara Babadżiego oraz krija jogę. Dzieło to, w połączeniu z „Babadżim i tradycją krija jogi 18 siddhów” autorstwa Marshalla Govindana, przekonały go, że krija joga stanowi ulepszoną, naukową i autentyczną kontynuację nauk siddhów-joginów, dostępną dla ludzi dążących do samorealizacji. W 2008 roku przeszedł inicjację (pierwszą i drugą) do krija jogi Babadżiego z rąk Marshalla Govindana Satchidanandy i od tamtej pory ciągle ją praktykuje.

W 2011 roku podczas serii trzech inicjacji w Bangaluru został wprowadzony we wszystkie 144 krije. Wziął również udział w intensywnym szkoleniu z krija hatha jogi Babadżiego w aśramie w Quebecu.

Gowri przez wiele lat studiował, praktykował i trenował, aby w końcu zostać Aczarją. Był tłumaczem podczas seminariów inicjacyjnych do krija jogi, gdzie tłumaczył dla uczestników posługujących się językiem tamilskim, nieczujących się komfortowo w angielskim. W 2014 roku ożenił się i obecnie mieszka z żoną Kiran w Kuala Lumpur, w Malezji. Oferuje cotygodniowe, darmowe zajęcia z krija hatha jogi i prowadzi satsangi krija jogi, podczas których najpierw praktykuje się grupową sadhanę, po czym dyskutuje się na tematy związane z duchowością.

Gowri jest głęboko wdzięczny za wsparcie, wskazówki i słowa zachęty otrzymane od M. G. Satchidanandy, Durgi, Satyanandy, Nandiego Devara, Vyasy, a przede wszystkim od Sadhguru Babadżiego i Paramaguru Agasthiara. Gowri czuje również, że posiadanie rodziców, którzy wspierali go z całego serca w każdej chwili jego życia, było jego błogosławieństwem.


Ganapati

Ganapati

Gdybym miał podsumować wydarzenia całego mojego życia w jednym krótkim zdaniu, powiedziałbym, że uczyniły mnie uczniem Babadżiego. Urodziłem się w 1951 roku w São Paulo, w Brazylii. Od 1982 roku jestem mężem Marcii (Aczarja Annapurna Ma). Ten szczęśliwy związek dał nam troje dzieci – Milenę, Pedro i Marcelę – oraz dwoje wnucząt – Marinę i João. Pracuję zawodowo jako  dziennikarz, pisarz i nauczyciel.

Od ponad trzydziestu lat intensywnie studiuję różne tradycje duchowe, zwracając szczególną uwagę na ich związki z filozofią, nauką i sztuką. Zarówno moje studia, jak i doświadczenia przekonały mnie, że „wszystko jest jednym”. Opierając się na tej monistycznej koncepcji napisałem pięć książek i wiele artykułów publikowanych w mediach lub na moim osobistym blogu.

anim skończyłem 14 lat stałem się ateistą i pozostałem nim do 28. roku życia. W tamtym czasie przeżyłem dwa niezwykłe duchowe doświadczenia. Drugie z nich zdecydowanie pozwoliło mi wyzbyć się materializmu i powrócić na ścieżkę duchową. Zanim jednak to nastąpiło, dowiedziałem się o istnieniu Babadżiego dzięki lekturze „Autobiografii jogina” Paramahansy Joganandy. Po latach miałem szczęście bezpośrednio doświadczyć jego obecności podczas sesji oddychania holotropowego prowadzonej przez moją przyjaciółkę i psycholożkę Doucy Douek (Aczarja Saraswati Karuna Devi).

W 1998 roku otrzymałem z rąk Satchidanandy inicjację do krija jogi. Pomimo braku stabilności w mojej praktyce, niewzruszona więź z Babadżim utrzymywała mnie na właściwej ścieżce. Moja żona, która ma lepszą intuicję i jest o wiele bardziej asertywna ode mnie, bardzo pomogła mi przezwyciężyć niezdecydowanie i iść naprzód zarówno w praktycznym życiu, jak i na ścieżce duchowej. Każdego dnia karmię się jej miłością.


Vivekananda

Vivekananda

Vivekananda otrzymał inicjację w 2006 roku w Paryżu od M. G. Satchidanandy i to co odnalazł w krija jodze przeszło jego najśmielsze oczekiwania. Poszukiwał wtedy sposobu na uzupełnienie swojej praktyki, a odnalazł skończoną i harmonijną drogę. Krija joga Babadżiego stopniowo staje się rdzeniem jego praktyki.

Szedł dalej obraną ścieżką, poddając się drugiej i trzeciej inicjacji, a w każdej z nich uczestniczył kilka razy. Choć miał już pewność co do wyzwalającego i jednoczącego efektu krija jogi oraz potencjału przemiany, jaką niesie dla jednostki i ludzkości, tak naprawdę dopiero podczas trzeciej inicjacji elementy układanki ułożyły się w całość i uderzył go geniusz tej metody.

W 2011 roku uczestniczył w szkoleniu dla nauczycieli w Saint-Étienne-de-Bolton, w środkowej Kanadzie.
W 2017 roku uczestniczył w pielgrzymce do południowych Indii. 30 czerwca 2018 r. podczas ceremonii urządzonej po mantrze jagna przystąpił do Zakonu Aczarjów Krija Jogi Babadżiego i zdobył prawo do przekazywania pierwszej inicjacji. „Możliwość dzielenia się tymi naukami to dla mnie ogromne błogosławieństwo i wielka radość”.

Jest żonaty z Isabelle, kuratorką i konserwatorką rzeźb i dzieł sztuki.
W 2009 roku urodziła im się córka. Isabelle ma również drugą córkę urodzoną w 1999.
Urodził się w 1980 roku we Francji, w departamencie Loary, niedaleko Saint-Etienne. Od 2005 roku mieszka w Côte d'Or, w pobliżu Dijon. Pracuje jako nauczyciel jogi i energoterapeuta. Jest również nocnym stróżem w ośrodku onkologicznym.

 


Vasudeva

Vasudeva

Życie zawodowe zacząłem w jednej z największych japońskich firm handlowych. Przez niemal 20 lat całkiem nieźle mi szło i zaraz po czterdziestce dostałem posadę prezesa jednej ze spółek. Szybko jednak zrozumiałem znaczenie cytatu „Nie możecie służyć Bogu i mamonie”, ponieważ niedługo później zacząłem cierpieć na zaburzenia autonomicznego układu nerwowego. Zacząłem więc szukać dla siebie rozsądniejszego stanowiska w firmie i zdobyłem uprawnienia do przeprowadzania audytu wewnętrznego oraz informatycznego. W 2010 roku, będąc po pięćdziesiątce, otrzymałem pierwszą inicjację do krija jogi Babadżiego. Rok później przyszły druga i trzecia inicjacja. W 2012 roku ukończyłem w Quebecu kurs dla nauczycieli, aby w 2013 zacząć prowadzić w Tokio zajęcia krija hatha jogi. W 2014 roku przeszedłem na emeryturę i rozważałem zajęcie się rolnictwem, kontynuując jednocześnie swoją praktykę jogi. Aby jednak pomóc jak największej liczbie osób i ofiarować resztę życia Babadżiemu, przyjąłem propozycję M. G. Satchidanandy i zacząłem spełniać niezbędne warunki, aby stać się Aczarją krija jogi Babadżiego. Ostatnimi czasy brałem udział w tłumaczeniu książki „Głos Babadżiego” na język japoński jako jeden z ważniejszych członków zespołu tłumaczy. Mam żonę i dwie córki. Jestem absolwentem Uniwersytetu Tokijskiego.


Krishna

Krishna

Jamie Bright (Krishna) urodził się w 1981 roku w Nowym Jorku. Jego rodzice podążali duchową ścieżką jogi wytyczoną przez jednego z wielu indyjskich guru, którzy w latach siedemdziesiątych przybyli do Ameryki. Nic dziwnego, że dorastając w domu tak mocno związanym z tą wiedzą i praktyką, nauczył się medytować już w wieku dziewięciu lat. Zarówno w młodości, jak i później w dorosłym życiu używał technik jogi, pranajamy, asan, oraz medytacji jako wsparcia i sposobu na osiągnięcie stabilności.

Jamie jest zawodowym muzykiem, skończył studia z produkcji muzycznej i inżynierii dźwięku na bostońskiej Berklee College of Music. Po studiach dużo podróżował po Ameryce i Europie powodowany kreatywnością i miłością do muzyki. Odnalazł swój spokój w śakti, w górach, w amerykańskim stanie Vermont. W tym stanie postanowił też osiąść otoczony pięknem otwartych i duchowo świadomych wspólnot, które tam odnalazł.

Po ślubie Jamie wraz z żoną Adeną, joginką i konsultantką Ajurwedy, spędzili miesiąc miodowy w Indiach. Tam właśnie rozgorzało ich oddanie jodze. Tam też, w ojczyźnie jogi, Jamie odkrył ścieżkę krija jogi i Babadżiego. W czerwcu 2013 roku w aśramie w Quebecu przeszedł inicjację do krija jogi Babadżiego, a następnie spędził 30 dni uprawiając w ciszy karmajogę. Zobowiązanie, aby poddać pragnienia własnego ego Twojej Woli zaprowadziło Jamiego, obecnie Krishnę, na drogę miłości i służby innym. Poświęcił wiele lat samodzielnym studiom i dążeniu do przemiany samego siebie poprzez zawierzenie Babadżiemu i prawdzie. Stara się spełnić swoją dharmę i dzielić naukami z innymi, którzy tak jak on chcą rozwijać swój umysł, ciało i świadomość, aby w ten sposób przysłużyć się wszystkim formom życia.

Dowiedz się więcej o Krishnie odwiedzając jego stronę: www.krishnabright.com


Krishna

Dharmadas

Dharmadas praktykuje krija jogę Babadżiego od 2013 roku, a w roku 2019 został Aczarją. Jest kochającym mężem i ojcem. On i jego żona Allison, nauczycielka krija hatha jogi Babadżiego, są rodzicami 4 dzieci. Od 1999 roku pracuje jako dentysta dziecięcy w Boise, w stanie Idaho w USA.

Cierpienie, które towarzyszyło mu od wczesnej młodości, sprawiło, że stał się konsekwentnym i szczerym poszukiwaczem swojego miejsca w życiu. Przez lata gonił za szczęściem uprawiając sport i budując karierę naukową, lecz wciąż czuł się niespełniony. W trakcie rehabilitacji po wypadku rowerowym, Dharmadas odkrył praktykę hatha jogi, która pomagając mu w odzyskaniu zdrowia, rozbudziła w nim jednocześnie zainteresowanie źródłami i historią jogi, prowadząc nieuchronnie do Babadżiego. Bogactwo i różnorodność technik krija jogi oraz autentyczność jej przekazu skłoniły go do pogłębienia praktyki. Po przejściu pierwszej inicjacji poczuł, że jest w domu i znalazł to czego tak długo szukał. Pod kierunkiem M.G.Satchidandy konskewentnie utrwalał i pogłębiał swoją praktykę, przechodząc drugą i trzecią inicjację oraz uczestnicząc w pielgrzymce do Badrinath w Indiach.

Pytany co zmieniła krija joga Babadżiego w jego życiu, odpowiada: „Moje życie jest bardziej lekkie i radosne. Mam poczucie jedności, integralności i prostoty mojego życia. Co ciekawe, inni zauważyli tę zmianę, która we mnie zaszła, zanim ja sam zdałem sobie z niej sprawę”. Mając szacunek i wdzięczność dla krija jogi Babadżiego, Dharmadas z pasją dzieli się jej naukami z innymi. Jego wyjątkowa umiejętność przekazywania poszczególnych technik krija jogi, sprawia, że jego uczniowie, przy odrobinie wytrwałości i aspiracji, mogą tak samo jak on ukształtować swoje życie na lepsze.


AKTUALNOŚCI




PIERWSZA INICJACJA DO KRIJI JOGI

Termin: 31 października - 3 listopada 2019
Nauczyciel: Satyananda

M.G. Satchidananda receives Patanjali Award for 2014

Miejsce: "Bajkowa Zagroda"
ul. Zalesie 13,
Łąki Radzymińskie,
05-250 Radzymin
https://www.bajkowazagroda.pl

Pobierz ulotkę informacyjną tutaj

Skontaktuj się z nami ws. szczegółów seminarium i rejestracji wysyłając email na adres: Tomasz


ANGLIA / WIELKA BRYTANIA

Poprowadzi: Satyananda
e-mail Satyananda
z Niemiec


(Pobierz formularz rejestracyjny w języku angielskim)

Londyn: 21-23 czerwca 2019    
(Download pdf program)     

Miejsce: The Theosophical Society
50 Gloucester Place,
London W1U 8EA

Plan zajęć: Piątek 10.30 - 18.30; Sobota & Niedziela 8.30 - 18:00
Sugerowany datek finansowy: £300 (£150 dla osób wcześniej inicjowanych)

Kontakt: Marina Kapur, Londyn





M.G. Satchidananda receives Patanjali Award for 2014

MG Satchidananda otrzymuje nagrodę Patanjali za rok 2014 przyznawaną przez Yoga Alliance International / International Yoga Federation.

Szczegółowe informacje tutaj


Zakon buduje szkołę w pobliżu Rudraprayag.

Szczegółowe informacje tutaj


Pierwsze spotkanie człowieka z Tajemnicą Boga wypełnia się poprzez Ciszę. Skosztuj nektaru Ciszy.

Ściągnij

 

© 1995 - 2024 · Babaji's Kriya Yoga and Publications · Wszelkie prawa zastrzeżone. Fraza  „Babaji's Kriya Yoga" jest zarejestrowanym znakiem usługowym.   ॐ Mahavatar Babaji ॐ