Czym jest krija joga Babadżiego?


Celem życia są szczęście, pokój, miłość i oświecenie. Pragnienie doskonalenia pochodzi od Jaźni, będącej obrazem Boga, który chce się przejawić w całej ludzkości.

Krija joga Babadżiego jest naukową sztuką Boga, Prawdziwej Jedni i Samourzeczywistnienia. Została wskrzeszona przez wielkiego indyjskiego mistrza Babadżiego Nagaradża jako synteza pradawnych nauk osiemnastu siddhów. Zawiera zestaw technik zwanych krijami, pogrupowanych w pięć etapów czy też filarów. Paramahamsa Yogananda nauczał, że praktykowanie krija kundalini pranajamy może przyspieszyć naturalny proces osiągania Boskiej Świadomości.


Warsztaty krija jogi były dla mnie wyjątkowym przeżyciem duchowym. W ich trakcie dowiedziałem się wielu nowych rzeczy zarówno na temat kontekstu filozoficznego krija jogi jak i jej aspektu duchowego. Nauka podstawowych techniki pranajamy i medytacji przebiegła z dbałością o wszystkie subtelne szczegóły, które zostały wyjaśnione zrozumiałym językiem, niekiedy z odrobiną poczucia humoru i bardzo pozytywną energią. Byłem pod dużym wrażeniem wiedzy i kompetencji prowadzącego. Bardzo się cieszę, że wziąłem udział w tym warsztacie.

Tomek, Warszawa, 2019


Grace Course

Sign up for the Grace CourseKrija joga: Insights Along the PathKrija joga: Insights Along the Path
Marshall Govindan and Jan (Durga) Ahlund

Wraz z moją żoną i Jan "Durgą" Ahlund od dawna mieliśmy poczucie, że potrzebna jest książka, przeznaczona zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z krija jogą, jak i tych, którzy kroczą już jej ścieżką, objaśniająca sens jogicznej praktyki, analizująca pojawiające się trudności i proponująca sposoby ich pokonywania. Jesteśmy przekonani, że pozycja ta pomoże przygotować na czekające ich wyzwania i szanse. Wszyscy mierzymy się z ograniczeniami naszej natury, niewiedzą co do naszej prawdziwej tożsamości, karmanem, wieloletnim uwarunkowywaniem przez nasze myśli, słowa i czyny. Pielęgnując w sobie dążenie do Boskości, odrzucając egoizm wraz ze wszystkimi jego przejawami i poddając się Jaźni, czystej świadomości Świadka, możemy pokonać opór naszej natury, karmana i wiele przeszkód pojawiających się na naszej ścieżce. Aby to uczynić, potrzebujemy wsparcia i mądrych rad.Odwiedź nasz Sklep, aby znaleźć więcej szczegółów i wyprzedaże.

Nowe Drugie wydanie Tirumandiram jest TERAZ dostępne

Nine Tandirams on the Tirumandiram

Odwiedź nasz Sklep, aby znaleźć więcej szczegółów i wyprzedaże.

Annual Report and Plan

 

Roczny raport za 2019 rok i plan na 2020

Zakon Aczarjów Krija Jogi Babadżiego

Szczegółowe informacje TUTAJ.


Babaji's Kriya Yoga - Deepening Your PracticeThe Yoga Toolbox - An everyday guide for shaping your future
Jan (Durga) Ahlund

Pozycja ta oferuje narzędzia w postaci prostych lekcji pozwalających żyć długo, zdrowo i szczęśliwie. Została napisana dla pragnących pogłębić swoje rozumienie jogi i medytacji. Praktyka jogiczna i medytacyjna mogą przynieść ulgę i zniwelować skutki stresu i złych nawyków, które odcisnęły piętno na naszym ciele fizycznym, emocjach i umyśle. Każda z czternastu sesji poświęcona jest konkretnemu celowi, który pozwoli Nam kształtować własną przyszłość: 1. dostęp do nieograniczonych mocy
 2. oczyszczanie pięciu powłok
 3. utrzymywanie skupienia poprzez dyscyplinę oddechu
 4. giętki kręgosłup, elastyczne życie
 5. połączenie się z wewnętrznym słońcem dla samo-uzdrowienia
 6. skłon do przodu ku napięciu i zmianie
 7. usuwanie napięcia i blokad w stawach
 8. rozwijanie silnego układu nerwowego
 9. nauka wygięcia do tyłu, trawienia i odpuszczenia
 10. cofanie depresji i smutku
 11. wstań, zbierz się w sobie i działaj dynamicznie
 12. praca nad głębokim i spokojnym snem
 13. przekraczanie negatywnego uwarunkowania
 14. sztuka medytacji
 15. wykorzystanie mocy mudr (psychofizycznych gestów) do zmieniania życia
 16. wykorzystanie joganidry (głębokiej relaksacji) do pobudzenia samoświadomości i przeprogramowania przyszłości

Odwiedź nasz Sklep, aby znaleźć więcej szczegółów i wyprzedaże.
Sadhana in the mountains

Pielgrzymka do Badrinath w indyjskich Himalajach

19 wrzesień – 7 październik 2019


z aczarjami Brahmanandą i Kailashem

28 sierpień – 16 wrzesień 2019

z aczarjami Siddhanandą Sitą i Nagalakshimi

Podczas pielgrzymki staramy się zbliżyć do Boskości, medytując w świętych miejscach, stanowiących ziemską „bramę” do Nieskończoności i Absolutu. W miejscu takim jak Badrinath, związanym z życiem i samourzeczywistnieniem Babadżiego oraz uświęconym duchowymi praktykami licznych joginów i świętych mężów z łatwością doświadczymy Boskiej Obecności.Voice of Babaji - A Trilogy on Kriya Yoga ENLIGHTENMENT: It's Not What You Think
Marshall Govindan


Książka ta pokazuje, jak zastąpić perspektywę ego – nawykowego utożsamiania się z ciałem, emocjami i myślami – nową perspektywą: spojrzeniem z punktu widzenia Świadka, z głębi naszej duszy, z pola czystej świadomości. Poprzez nieodpartą argumentację oraz opisy praktyk użytecznych w codziennym życiu i instrukcji medytacyjnych, objaśnia, jak uwolnić się od cierpienia, odnaleźć wewnętrzny spokój i zawierzyć swojej intuicji. Wchodzące w jej skład rozprawy przedstawiają opisy stanów oświecenia pojawiające się w różnych tradycjach duchowych, naturę tego procesu i sposoby pokonywania wewnętrznych przeszkód stojących na drodze do samourzeczywistnienia.

"Praca tą Govindan przynosi nam w darze mądrość siddhów"
- dr Pandit Rajmani Tigunait,zwierzchnik duchowy, Himalayan Institute; nauczyciel, autor książek, duchowy przywódcOdwiedź nasz Sklep, aby znaleźć więcej szczegółów i wyprzedaże.

Voice of Babaji - A Trilogy on Kriya Yoga The Voice of Babaji: A Trilogy on Kriya Yoga,
2nd edition

V.T.Neelakantan, S.A.A. Ramaiah and Babaji Nagaraj


Sri V.T. Neelakantan skrupulatnie spisał odczyty wygłaszane przez Satguru Krija Babadżiego w 1953 roku. Stanowią one niewyczerpane źródło radości i inspiracji, ukazujące jogiczną ścieżkę urzeczywistnienia Boga, jedności w wielości i wszechprzenikającej miłości. Przebija z nich niezwykła charyzmę, jaką obdarzony był Babadżi, nieustannie emanujący swoim poczuciem humoru i mądrością.  Początkowo teksty wydane były w trzech tomach: The Voice of Babaji and Mysticism Unlocked, Babaji's Masterkey to All Ills, (Kriya) i Babaji's Death of Death (Kriya). Znajdziemy w nich także fascynujące opisy spotkań autorów z Babadżim w Madrasie i w Himalajach. Wydanie wznowiono po pięćdziesięcięciu latach nieobecności na rynku, prezentując Czytelnikowi ważne i wnikliwe myśli jednego z największych duchowych mistrzów współczesności.Odwiedź nasz Sklep, aby znaleźć więcej szczegółów i wyprzedaże.

George Feuerstein Bhagavad Gita DVD Seminar New DVD: "The Bhagavad Gita: Values for the 21st Century, a video recorded seminar with Dr. Georg Feuerstein, Ph. D"

Recorded at the Babaji’s Kriya Yoga Ashram in St Etienne de Bolton, Quebec, Canada on June 30, 2001. 6 hours 29 minutes

Bhagawadgita, czyli Pieśń Pana to jeden z najważniejszych świętych tekstów ludzkości. Opowiada o relacji między człowiekiem a Bogiem i o wielkiej radości, jaką przynoszą Boska Miłość i samourzeczywistnienie na drodze jogi. W poprzedzającej bitwę rozmowie z Ardżuną, Kryszna naucza zdjętego lękiem wojownika o konieczności podjęcia działania i spełnienia swojego obowiązku z nadzieją i miłością.

Prezentujemy ponad sześciogodzinne nagranie odczytów jednego z największych współczesnych badaczy jogi, doktora Georga Feuersteina. Ci, którzy zetknęli się z książkami jego autorstwa poświęconymi jodze, na pewno z przyjemnością wysłuchają uczonego, którego praca akademicka była wzbogacona głęboką praktyczną znajomością jogi.

Aby uzyskać więcej informacji lub zamówić kliknij TUTAJ.

George Feuerstein Tantra DVD Seminar

Nowe DVD: "Tantra: a video recorded seminar with Dr. Georg Feuerstein, Ph. D"

Nagrane w Babaji’s Kriya Yoga Ashram w St Etienne de Bolton, Quebec 1 lipca, 2001. Czas trwania: sześć godzin 24 minuty.

Tradycja duchowa zwana tantrą, często wiązana z kundalini jogą, naucza, że oświecenie musi przeniknąć wszystkie wymiary naszego istnienia, również te cielesne. Ukazuje narzędzia pozwalające na usunięcie podświadomych przeszkód: mantry, hatha jogę, praktykę oddechu i oddawanie czci śakti, czyli boskiej mocy, najpierw na sposób zewnętrzny, a potem wewnętrzny.

Prezentujemy ponad sześciogodzinne nagranie odczytów jednego z największych współczesnych badaczy jogi, doktora Georga Feuersteina. Ci, którzy zetknęli się z książkami jego autorstwa poświęconymi jodze, na pewno z przyjemnością wysłuchają uczonego, którego praca akademicka została wzbogacona przez głęboką praktyczną znajomość jogi.

Aby uzyskać więcej informacji lub zamówić kliknij TUTAJ.

Recovering the SelfNowy Ebook: "Recovering the Self: Essays on Babaji's Kriya Yoga"
Nityananda

W niniejszym ebooku Nitjananda dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z krija jogą Babadżiego, którą praktykował przez dziesiątki lat. W prosty i zajmujący sposób opowiada o początkach jogicznej drogi i jej różnych aspektach. Analizuje wyzwania, z jakimi mierzą się uczniowie, pomaga je zrozumieć i wskazuje użyteczne sposoby doskonalenia praktyki jogi w życiu osobistym.

Jeśli rozważacie przejście inicjacji w krija jogę Babadżiego, teksty te będą dla Was użytecznym wprowadzeniem. Jeśli przeszliście już inicjację, będą wsparciem i przewodnikiem, umożliwiającym lepsze zrozumienie ścieżki, ominięcie jej pułapek i kroczenie nią ku rozwojowi.

Odwiedź nasz Sklep, aby znaleźć więcej szczegółów i wyprzedaże.

AKTUALNOŚCI
PIERWSZA INICJACJA DO KRIJI JOGI

Termin: 31 października - 3 listopada 2019
Nauczyciel: Satyananda

M.G. Satchidananda receives Patanjali Award for 2014

Miejsce: "Bajkowa Zagroda"
ul. Zalesie 13,
Łąki Radzymińskie,
05-250 Radzymin
http://www.bajkowazagroda.pl

Pobierz ulotkę informacyjną tutaj

Skontaktuj się z nami ws. szczegółów seminarium i rejestracji wysyłając email na adres: Tomasz


ANGLIA / WIELKA BRYTANIA

Poprowadzi: Satyananda
e-mail Satyananda
z Niemiec


(Pobierz formularz rejestracyjny w języku angielskim)

Londyn: 21-23 czerwca 2019    
(Download pdf program)     

Miejsce: The Theosophical Society
50 Gloucester Place,
London W1U 8EA

Plan zajęć: Piątek 10.30 - 18.30; Sobota & Niedziela 8.30 - 18:00
Sugerowany datek finansowy: £300 (£150 dla osób wcześniej inicjowanych)

Kontakt: Marina Kapur, Londyn

M.G. Satchidananda receives Patanjali Award for 2014

MG Satchidananda otrzymuje nagrodę Patanjali za rok 2014 przyznawaną przez Yoga Alliance International / International Yoga Federation.

Szczegółowe informacje tutaj


Zakon buduje szkołę w pobliżu Rudraprayag.

Szczegółowe informacje tutaj


Pierwsze spotkanie człowieka z Tajemnicą Boga wypełnia się poprzez Ciszę. Skosztuj nektaru Ciszy.

Ściągnij

 

© 1995 - 2022 · Babaji's Kriya Yoga and Publications · Wszelkie prawa zastrzeżone. Fraza  „Babaji's Kriya Yoga" jest zarejestrowanym znakiem usługowym.